Pštrosí kůže

Kůže pštrosa je srovnatelná se špičkovou krokodýlí nebo sloní kůží. Je extrémně odolná vůči opotřebení a v propustnosti vody snadno předčí i krokodýlí kůži. Z čehož vyplývá, že pštrosí kůže může snadno nahradit krokodýlí kůži, což většina poučených zákazníků bude kvitovat s povděkem.

Jedinečná zvláštnost torza kůže jsou vyvýšené kožní bradavice (noppen) na hřbetě a prsou pštrosa. Podle zvýraznění noppů se řídí rovněž cílová cena produktu: čím zřetelnější a hustší vzor, tím vyšší cena. Od pravé kůže lze jednoznačně odlišit všechny imitace, protože imitované noppy nemohou být vyvýšeny. Imitace také nezpůsobují “lehce praskající šum”, který vzniká při hlazení kožních bradavic pravé pštrosí kůže. Z měkké a hebké kůže se vyrábějí boty, kabelky, tašky všeho druhu a kabáty, límcové výložky a mnoho dalšího.

Jiný typ kůže, který lze získat z pštrosů je na běháku: kůže, která obepíná tarsometarsus. Tato kůže ochraňovala rohovitý ještěří plát předků pštrosa. V USA se tato kůže používá i k výrobě kovbojských vysokých bot a jako taková je velmi žádaná.

Zdaleka nejlepší kůže se získává z pštrosů v jatečném stáří 14-ti měsíců. Pro oděvní účely se používá ještě poddajnější kůže mladších zvířat. Ve stáří 14 měsíců činí celková plocha kůže 1 - 1,5 m2.

Kontaktujte nás v případě zájmu.